A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури та туризму Яготинської міської ради

До 350-ї річниці від дня народження Пилипа Орлика

Дата: 25.10.2022 14:09
Кількість переглядів: 202

 

Пилип Орлик – державний і політичний діяч, дипломат, полководець, публіцист, поет, полеміст, автор першої у світі конституції сучасного вигляду, хоча вона й не набула чинності, оскільки була написана в умовах вигнання. Це була конституція всієї України, а не лише Запорозького війська, про що свідчить чимало статей, у яких, зокрема, окреслено засади непідлеглості Української держави Московії та Речі Посполитій і Україна фактично трактувалася як гетьмансько-парламентська республіка. Основною релігією затверджувалося православ’я, з підпорядкуванням Константинопольському, а не Московському патріарху.

     Недарма ж у російські столиці – в старій і в новій – робилося все, щоби його ім’я було забуте на Батьківщині. І до певної міри їм це вдалося. Аж 250 років, майже до кінця ХХ століття, про Гетьмана Орлика публічно не згадували навіть історики.

   Головною метою свого життя гетьман Орлик вбачав незалежність і єдність України, мир і розвиток держави. До останніх своїх днів великий гетьман невтомно шукав підтримки української державності у володарів Франції, Великої Британії, Ватикану, Саксонії, Пруссії, привертав їхню увагу до трагічної долі рідної країни, розділеної між зажерливими сусідами.

   До 350-ї річниці від дня народження Пилипа Орлика (1672-1742) працівники Яготинської центральної бібліотеки для дорослих презентують викладку літератури «Пилип Орлик – державний діяч України», на якій представлені видання, що висвітлюють сторінки життєвого шляху гетьмана та його внесок у державотворення України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора