A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури та туризму Яготинської міської ради

Сьогодні Григорій Сковорода святкує 300 років

Дата: 03.12.2022 09:01
Кількість переглядів: 197

Григорій Савич Сковорода – найвидатніша постать у культурному й літературному житті України ХVІІІ ст.. Великий народний мислитель, просвітитель і письменник, він у своїх творах розвивав цілий ряд ідей, актуальних для свого часу, виражав передові погляди українського громадянства. Його багатогранна філософська й літературна творчість – це остання ланка в перехідному періоді від давньої української літератури до нової.

Григорій Сковорода був всебічно обдарованою людиною – філософом-мислителем, письменником, музикантом, знавцем античності й середньовіччя, володів кількома мовами – латинською, старогрецькою, староєврейською, польською, німецькою, російською. Він постійно вчився, поглиблював свої знання та передавав їх учням, близьким знайомим, випадковим слухачам. Мандруючи Україною і світами, він цікавився життям, звичаями, мистецтвом, віруваннями інших народів, вкраплював у свої твори враження від побаченого й почутого.

Григорій Сковорода – це джерело духовної величі. В ньому завжди вражала й вражає подив гідна цілісність натури й принциповість. Він є чи не  найцікавішою постаттю, яка стала мегапопулярною ще за життя.

Про життя українського Сократа, самобутнього європейського філософа, світового мораліста, улюбленця українського народу, якому 3 грудня виповниться 300 років з дня народження розповідає книжкова виставка Яготинської центральної бібліотеки для дорослих «Світ ловив мене та не спіймав». 

Саме такі слова заповів написати на власній могилі Григорій Савич, адже у своїх творах – віршах, байках, філософських трактатах – він детально описав спокуси, які чатували на нього упродовж життя, і розповів, як зумів їх уникнути. Таємні знання власного серця він зробив загальнонаціональною спадщиною. Сковорода – вічний, а отже сучасний і актуальний як ніколи.

Його філософські твори, переклади, збірник «Сад божественних пісень», «Байки харківські»  привертають дедалі більше уваги. Тому ми хочемо зробити його максимально близьким до сучасного читача.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора