На Яготинщині аматори народного мистецтва вшанували пам'ять Великого Кобзаря

Дата: 27.03.2023 15:45

Яготин – одне з небагатьох міст України, історія якого тісно пов’язана з життям і творчістю Кобзаря. Скільки б не минуло літ, а Яготинщина пам’ятатиме, що по її землі ходив Тарас Григорович, жив, любив, писав і малював під яготинським небом.

24 березня у Яготинському МБК відбувся фінальний тур ІІ огляду-конкурсу аматорського мистецтва, присвяченого пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, який зібрав не лише шанувальників багатогранної творчості Кобзаря, а й великий врожай творчих відкриттів.

Виставка майстрів народної творчості, розташована у фоє міського будинку культури, вражала розмаїттям і красою мистецьких доробків народних умільців. За рішенням журі у номінації «Декоративно-вжиткове мистецтво» (виставка) переможцями стали:

І місце – бібліотекар Фарбованської сільської бібліотеки-філіала Зоя Пінчук;

ІІ місце – бібліотекар Черняхівської сільської бібліотеки-філіала Тетяна Косяченко;

ІІІ місце – працівники закладів культури села Сотниківка Ольга Дзюбак і Гаяне Єсаян.

Учасники аматорських колективів та окремі виконавці продемонстрували таланти у царині вокально-хорового мистецтва і художнього слова.

У номінації «Художнє читання» журі відзначило дипломами та нагородами у  дитячо-юнацькій категорії:

І місце – Дарію Омельченко, наймолодшу учасницю художньої самодіяльності Супоївського СК;

ІІ місце – Максима Желагу, учасника художньої самодіяльності Черняхівського СБК;

ІІІ місце – Олексія Кулакевича, учасника художньої самодіяльності Сулимівського СК.

У дорослій категорії І місце посіла Світлана Ташоян, учасниця художньої самодіяльності Капустинського СБК.

У номінації «Вокально-хорове мистецтво» у дитячо-юнацької категорії відзначено за ІІ місце – вокальний дует Райківщинського СК у складі Тетяни Панькевич та Марії Купрій.

У дорослій категорії у номінації «Вокально-хорове мистецтво» переможцями стали:

І місце – вокальний дует Панфильського СК у складі Івана та Зеновії Геди;

ІІ місце – Тамара Барановська та Любов Безсмертна, жіночий вокальний дует із складу хору «Джерело» Сулимівського СК;

ІІІ місце – соліст і директор Жоравського СБК В’ячеслав Розум і вокальне тріо «Лозовчанка» Лозовоярівського СБК.

Доки журі підсумовували результати огляду-конкурсу глядачі поринули у світ мистецтва разом із вихованцями шкіл естетичного виховання. Експресивно і впевнено виступили на сцені молодша та старша групи зразкового хореографічного ансамблю «Лабіринт» (керівник Вікторія Граб) та  дует баяністів Василя та Миколи Сав’юків (керівник Володимир Єрмоленко) Яготинської дитячої музичної школи, зразковий хореографічний колектив «Барвінок» (керівник Зінаїда Козачок), інструментальний ансамбль школи (керівники Ольга Красна, Світлана Гладишева), вокальний ансамбль «Віста» та Роман Дорошенко (викладач Віра Кисіль) Яготинської дитячої школи мистецтв.

Хорове виконання пісень «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Бандуристе, орле сизий» прозвучали з вуст учасників народного аматорського колективу народної пісні «Рідні наспіви» (керівник – заслужений працівник культури України Григорій Чепіль), який завершив дійство огляду-конкурсу.

Вкотре аматори сцени Яготинщини довели, що мають великий творчий потенціал, професійних керівників і талановитих учасників колективів.

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»