Капустинці - Червоне Заріччя
6 травня з метою популяризації туристичного потенціалу, культурно-історичних надбань Яготинщини та в межах ініціативи щодо проведення безкоштовних екскурсій для учнів загальноосвітніх навчальних закладів громади відділ культури, туризму та релігій разом з відділом освіти міської ради організували екскурсійну поїздку для старшокласників Капустинського НВК за маршрутом Яготинський парк – Свято-Троїцький собор – мікрорайон Підварки – озеро Супій – Центр вивчення природи, культури, архітектури «Озеро Супій», Червоне Заріччя.
Учні познайомилися з історією створення Яготинського парку та Супоївських ставків, побували у Свято-Троїцькому соборі та в найстарішому мікрорайоні Яготина - Підварках, де колись розташовувалася Яготинська фортеця, що існувала з початку XVII до середини ХVIII та контролювала сухопутній шлях на захід до Переяслава та на схід до Пирятина.
На березі Супою пограли в інтелектуальну гру «Об’єднані річкою Супій», відповівши на питання з історії Яготина, Капустинець, Червоного Заріччя та природного біорозмаїття нашого краю.
Головною метою туру було знайомство з Центром вивчення природи, культури, архітектури «Озеро Супій». Його засновник, Євгеній Довгалюк, мешканець великого міста, який займався логістикою у великій компанії, кардинально змінив своє життя, зацікавившись громадянською наукою, ще мало популярною в Україні, коли наукові дослідження проводять добровольці-аматори.
Оселившись у Червоному Заріччі, він присвятив себе щоденному вивченню і фотофіксації у природному середовищі птахів та інших видів флори та фауни. Крім вивчення та збереженням природних багатств, центр займається дослідженням культурно-архітектурних особливостей регіону вздовж річки Супій, розвитком туризму, створенням якісного медіа контенту про дику природу України.
Спілкування зі студентами та учнями про туризм, екологію, сталий розвиток, про власний проєкт є дуже важливим напрямком діяльності центру.
Євгеній Довгалюк познайомив учнів з фотовиданнями, в яких представлені результати досліджень його команди. Діти мали змогу за допомогою бінокля поспостерігати за птахами.
Керівник центру запросив учнів Капустинської школи, які цікавляться біологією та географією і вже писали роботи в Малій академії наук, до співпраці.