Семінар-практикум для клубних і бібліотечних працівників
В Панфильському сільському клубі відбувся змістовний та надзвичайно насичений семінар-практикум для клубних і бібліотечних працівників. Захід проходив у теплій, творчій атмосфері, об’єднавши фахівців культурної галузі для обміну досвідом, обговорення актуальних тем та підготовки до майбутніх культурних подій.
У вступному слові начальник відділу культури, туризму та релігій Яготинської міської ради Людмила Соколенко розповіла про ювілярів 2025 року — видатних діячів української культури – народного артиста України Василя Зінкевича, композитора, що став символом української естради 80–90-х років, Ігоря Білозіра та поета-пісняра Юрія Рибчинського, автора численних пісень, які стали улюбленими для мільйонів українців. Найулюбленіші твори «Заметіль», «Перший сніг», «Три поради» учасники переглянули у відеозаписі останніх років.
У темі збереження нематеріальної культурної спадщини, елементом обговорення став перегляд відео про традиційну страву Закарпаття— Колочавську ріплянку, в основі якої картопля і кукурудзяне борошно. Учасники семінару відзначили, що такі локальні традиції варто не лише пам’ятати, а й активно популяризувати — через культурно-просвітницькі заходи, тематичні зустрічі, дегустації, фестивалі.
Душевні рядки, сповнені любові до життя, природи, Батьківщини, звучали з вуст поетеси Лариси Зеленської, яка днями презентувала збірку віршів «Мальви світанкові». У контексті підготовки до відзначення Дня Конституції України головний спеціаліст Відділу Євгенія Дяченко надала методичні та практичні рекомендації щодо проведення тематичних заходів у закладах культури.
Практичними навиками на майстер-класі з хусткування поділилися Ірин Білаш, бібліотекар центральної бібліотеки для дорослих. Доповідач продемонструвала різні техніки зав’язування на моделях – учасниць семінару-практикуму, які втілили образи українок із різних регіонів України.
Про творчий шлях народного аматорського хору «Оберіг» Панфильського сільського клубу, якому цьогоріч виповнилося б 45 років, розповіла голос і серце колективу Зеновія Геда. Представлена експозиція світлин, архівних матеріалів і газетних вирізок й досі береже теплі спогади про виступи, відгуки глядачів, участь у конкурсах й оглядах, нагороди та досягнення. У 2023 році, через різні обставини, колектив змовк, але пісня не згасла — вона лиш перелилась в інший струмінь: жіночий вокальний ансамбль, який продовжує справу і в грудні 2024 році підтвердив звання «народного». Окрасою культурної частини семінару-практикуму став виступ вокального ансамблю, який подарував гостям підбірку українських пісень. Голоси наповнили залу теплом і ліричністю, викликавши щирі емоції у слухачів — від ностальгії до захоплення. І на завершення виступу всі спільно виконали "Молитву за Україну".
Оскільки захід носив обереговий характер, невід’ємною його частиною стала персональна виставка «Жіноча сила: від мотанки до брошки» майстрині Наталії Шевченко з фокусом на авторське бачення, спадкоємність традицій і оберегову енергетику. На знак подяки за гостинність очільниця відділу культури, туризму та релігій Людмила Соколенко вручила символічні подарунки: ляльку-мотанку вокальному колективу та брошку- берегиню старості Панфильського старостинського округу Расіні Шкльоді.
Сподіваємося, семінар-практикум надихнув учасників на нові ідеї, творчі ініціативи та ще раз нагадав, що саме культура — серце громади, а її працівники — хранителі нашої духовної спадщини.